1.هدف2

وقتی می نویسید هدف من رسیدن به استقلال مالی است باید معیار سنجش خود را از استقلال مالی مشخص کنید .آیا از نظر شما داشتن 50/000/000 تومان استقلال مالی است ؟

اگر هست برای داشتن 50/000/000 تومان درآمد ، این ماه به همراه تیم فروشتان چقدر فروش محصول باید انجام دهید؟

یا وقتی می گویید من می خواهم به فقیران کمک کنم ، باید مشخص کنید که معیار شما از کمک کردن چیست ؟ وبرای آن کمک ، به چند نماینده فروش برای فروش محصولات شرکت نیاز است . پس باید معیار سنجش خود را طوری تعیین کنید که همیشه بتوانید مسیر و موفقیت خود را با شرایط بسنجید و هرگز در طول مسیر چیزی از آن کم نکنید.

3.قابل لمس بودن(Achievable):

منظور از قابل لمس بودن این است که هدفتان باید ، داشتن چیزی باشد که وجود دارد یا انجام دادن کاری باشد که شدنی است و می توانید آن را انجام دهید . مثلا هدف شما نمی تواند خوب شدن سرطان یکی از اقوام باشد. زیرا حتی با وجود داشتن پول هم ممکن است این هدف عملی نباشد . ولی هدف شما می تواند کمک به آن فرد برای انجام عمل جراحی باشد . یا خواسته ای غیر واقعی مثل این که قدتان 2 متر شود را به عنوان هدف مشخص کنید !!!

4.واقع گرایانه(Realistic):

باید دقت کنید که به جای نوشتن اهدافتان ،رویاپردازی نکنید ،اهدافتان را مشخص کنید ،یعنی چیزهایی که واقعا با بدست آوردن  آن ها احساس لذت می کنید . در واقع اهداف خود را براییک زندگی واقعی بنویسید . بعضی افراد چنان اهداف بزرگ و بلند پروازانه ای می نویسند که در دنیای واقعی حتی اگر پول هم داشته باشند هرگز آن ها را خریداری نمی کنند.

پس اهدافتان را نه آن قدر بزرگ و غیر قابل دسترس انتخاب کنید که ذهنتان قادر به درک آن ها نباشد و نه این که آن قدر آن ها را کوچک و محتاطانه  انتخاب کنید که هیچ انرژی جنبشی و پیش برنده ای در شما ایجاد نکند .

5.زمان دار (Time bounded):

هدف شما هرچه که باشد و هرچقدر هم دقیق و مشخص شده باشد تا زمانی که برای دستیابی به آن زمان تعیین نکرده باشید ، هنوز یک رویا و توهم واهی است .مثلا زمانی که شما مبلغی پول نیاز دارید و شخصی به شما بگوید (نگران نباش -حالا من بهت میدم!) آیا صرفا با چنین وعده ای راضی می شوید ؟ یا اینکه می پرسید (کی؟) چون شاید زمانی که آن شخص پول را به شما می دهد ، دیگر دیر شده باشد ، یا دیگر به آن نیاز نداشته باشید . پس بهتر است برای رسیدن به اهدافتان نیز ، به خود چنین وعده های واهی یا پوچی ندهید . شما باید جرأت داشته باشید که خود را متعهد کنید ، تا زمان مشخصی به تمام اهدافتان برسید حتی بهتر است روز و ساعت را هم تعیین کنید ، تصور کنید در حال امضاء یک چک تاریخ دار هستید .

نکات مهم :

1.در هنگام نوشتن لیست اهداف ، همیشه از جملات زمان حال ، استفاده کنید طوری که انگار پیشاپیش به آن ها رسیده اید . مثلا بنویسید ( من تا تاریخ 30ام برج 2 سال ...13 یک هیوندای کوپه مشکی رنگ با تودوزی مشکی ،قرمز (چرمی) سیستم صوتی  ... ، رینگ ... ، لاستیک ... به قیمت 80/000/000 تومان دارم.

2.یادتان باشد که صرفا بزرگ یا کوچک بودن یک هدف ، اهمیتی در برنامه ریزی شما ندارد ، بلکه از همه مهمتر ، بزرگی و محکمی دلیلی است که برای رسیدن به آن ها دارید .

یعنی اینکه بدانید چرا بدست آوردن این هدف در این تاریخ اهمیت دارد ؟

یا اینکه اصلا چرا خود را شایسته دست یافتن به آن ها می دانید ؟

پس سعی کنید برای هر هدفی که می نویسید حداقل 20 تا 50 دلیل بیاورید .مثلا اگر داشتن استقلال مالی برایتان اهمیت دارد باید 20 الی 50 دلیل بیاورید که چرا به استقلال مالی نیاز دارید ؟

پول چه کارهایی می تواند در زندگی شما انجام دهد؟ این دلایل بسیار اهمیت دارد . معمولا کسی که کاری را از دیگری بهتر انجام دهد ، دلایل بیشتری برای بهتر انجام دادن آن کار دارد.لست اهداف خود را به ترتیب اهمیت و زمان ، اولویت بندی کنید و هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید ، تمام آن ها را از اول بازنویسی کنید . هرروز یک لیست جدید ، بدون آن که به لیست اصلی نگاه کنید بنویسید ، آنقدر این کار را تکرار کنید تا اهدافتان ملکه ی ذهنتان شود.

اغلب افراد از بی وقتی شکایت می کنند ، در حالی که مشکل اصلی آن ها بی هدفی است.

افرادی که وقت ندارند روزی ده دقیقه را به نوشتن و فکرکردن به اهداف روزانه ژ(برنامه های روزانه ) اختصاص دهند و کسانی که این زمان را اختصاص ندهند ، مطمئنا لیاقت دست یافتن به اهداف بزرگ را ندارند .پس هر روز این مهارت را تمرین کنید .

مراحل شکل گیری یک هدف :

1.اهدافتان را رویا پردازی کنید.

2.اهدافتان را SMART کنید.

3. به رسیدن به اهدافتان معتقد باشید.

4.اهدافتان را بیان کنید .

5. برای اهدافتان برنامه ریزی کنید .

6.برای اهدافتان با توجه به برنامه ریزی انجام شده تلاش نمایید.

تیم شیرهای ایرانی

مشخصات

• منبع: http://persianlionteam.rozblog.com/post/11
  • کلمات کلیدی: اهدافتان ,انجام ,اهداف ,زمان ,مشخص ,مالی ,استقلال مالی ,مشخص کنید ,اهمیت دارد ,برنامه ریزی ,برای اهدافتان
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها