2.تعهد 

پله دوم موفقیت:

تعهد :

یکی از مهمترین اصول ،برای رسیدن به موفقیت درهر کاری متعهد بودن به هدف تعیین شده ،برای انجام آن کار است .می توان گفت که هدف و تعهد دوبال برای هر انسان در مسیر رشد و تکامل می باشند.

تعهد ،نیروی محرکه برای رسیدن به اهداف است. هر زمان که هدفی را تعیین کردید برای رسیدن به آن ،میزان زمانی که صرف خواهید کرد را به عنوان تعهدی برای خود قلمداد کنید.اگر کار را دیر انجام دهید و به تعهد خود عمل نکنید امکان دارد زمان مناسب را از دست بدهید. به یاد داشته که MLM می تواند بزرگترین فرصت یک شخص برای ایجاد یک تغییر اساسی در میزان درآمد و زندگی شخصی او باشد. لطفا با خودتان رو راست باشید.

چقدر نسبت به این تجارت تعهد دارید؟...

برای دانستن جواب ابتدا باید تعهد را به خوبی بشناسید.

به طور کلی تعهد 2 نوع دارد:

1- تعهد بیرونی :

نوعی از تعهد است که بیشتر برای کسانی صدق می کند که کاری را برای رضایت دیگری یا سود فرد دیگری انجام می دهند. در این شکل تعهد اشخاص بیشتر حقوق ثابت می گیرند. مثلا یک کارمند که از او می خواهند ساعت 7 صبح تا 5 عصر سرکار باشد. اما به دلیل اینکه حقوق ثابت می گیرد اگر روزی تعطیل شود چون پیشرفت کار برایش فرقی نمی کند خوشحال می شود که به این نوع تعهد بیرونی می گویند.

2- تعهد درونی یا نگرشی:

نوعی تعهد است که برای افرادی  صدق می کند که برای خود کار می کنند و در واقع رئیس کار خود هستند. یعنی اینکه شما حاضر هستید که حتی بیشتر از آنچه از شما انتظار می رود کار انجام دهید. در این تجارت شما هر چه بیشتر تعهد داشته باشید و کار کنید بیشتر درآمد کسب می کنید. اینجا 7 صبح تا 5 عصر وجود ندارد و خود شما تصمیم می گیرید که ساعت هفت صبح شروع به کار کنید و یا تا 12 ظهر بخوابید، این تجارت متعلق به خود شماست.

دقت کنید که ما از کودکی به گونه ای عادت کرده ایم که تعهد بیرونی در ما شکل بگیرد مثلا رفتن به مدرسه یا کار بنابراین سعی کنید این تغییر در تعهد را بلافاصله ایجاد کنید. برنامه زمانبندی شما ، بایستی به مهمترین اصل زندگیتان بدل شود و تعهد به انجام آن بایستی به هر چیزی ارجعیت داشته باشد .میزان تعهد شما به اهدافتان ، نشان دهنده میزان رشد و موفقیت شما خواهد بود.

چنانچه برنامه ای که برای رسیدن به اهدافتان در نظر گرفته اید را انجام دهید و متعهد باشید ، موفقیت به آسانی حاصل میشود. مثلا شما می خواهید برای رشد مجموعه خود تعهدی به بالاسریتان، و از همه مهمتر به خودتان بدهید روش کار باید اینگونه باشد، ابتدا با توجه به پلن درآمدزایی میزان رشدی راکه خواهان آن هستید در تاریخ معین شده به آن برسید بررسی می کنید از بالاسری ها کمک بگیرد که به شما بگویند این هدف واقع بینانه است یا نه به محض اینکه دریافتید هدف شما واقع بینانه است.همان جا تعهد دهید که دقیقا در زمان تعین شده به آن برسید،اما اگر و چرا در کارنیاورید و این تعهد را روزانه به خود یادآور شوید، وبه آپلاین های خود نیز بگویید. گفتن تعهد باعث افزایش میزان آن میشود.

مثال: یک تازه وارد به آسانی در ماه دوم می تواند راهبر شود . حالا که این را می دانید با صدای بلند به همه بگویید من در ماه دوم راهبر می شوم . آنگاه خود را در جشن راهبری تصور کنید و از این تصویر ذهنی لذت ببرید . سپس از آپلاین های خود بخواهید تا دقیقا به شما بگویند که ریز فعالیت های روزانه ای که لازم دارید تا این هدف محقق شود چیست . آن ها را با جزئیات در سررسید خود یادداشت کنید و با انرژی و اشتیاق روزانه در طول ماه به آن ها بپردازید .تعهد شما برای انجام این کار شامل سه بخش است .

1.تعهد نسبت به خود و تحقق بخشیدن به اهدافتان :

همانطور که در بخش نوشتن اهداف مثال زده شد ،زمانی که برای هدفی تاریخ مشخص می کنید ، باید تصور کنید که در حال امضا کردن یک شک زمان دار هستید. حال سوال این است که چه کسی در زمان مقرر باید این چک را به بانک ببرد و در صورت عدم وجود موجودی کافی آن را برگشت بزند و حکم جلب شما را بگیرد ، آن شخص فقط خود شما هستید  ، در واقع تنها کسی که از نقد شدن آن چک " دستیابی به اهدافتان " شاد و خرسند می شود و یا از برگشت خوردن آن "عدم دست یابی به اهدافتان " مأیوس و ناراحت می شود ، خود شما هستید . شما باید بدانید که برای خودتان و فردی که در آینده قرار است بشوید تلاش می کنید و مهم ترین شخصی که در زندگی هر انسانی وجود دارد خود اوست . پس باید در برابر آینده ای که به انتظار شما ایستاده است پاسخگو باشید .

هم اکنون آینده شما به امروزتان چشم دوخته است و به خاطر تک تک تصمیماتی که می گیرید و لحظاتی که می گذرانید شما را تحسین یا سرزنش می کند. همانطور که شما در حال تحسین و یا سرزنش خود بخاطر تصمیماتی هستید که در گذشته گرفته اید . وقتی بعد از 90 دقیقه ، سوت پایان مسابقه فوتبال به صدا در می آید فقط نتیجه بازی که روی تابلو ورزشگاه ثبت شده است اهمیت دارد ، هیچکدام از اشتباهات داوری ، کشف دوپینگ در تیم حریف و نظر کارشناسان "حتی در صورت درست بودن " نمی توانند نتیجه بازی را عوض کنند پس ما باید تحت هر شرایطی قبل از پایان 90 دقیقه بازی زندگی ، با تعهد ، استقامت و پایداری نتیجه را به نفع خود تغییر دهیم و به خواسته هایمان برسیم چون در پایان بازی زندگی در هیچ دادگاهی ، مقصر ناکامی ما را محاکمه و مجازات نخواهند کرد ، زیرا تنها کسی که مسئول زندگی ماست خودمان هستیم .درعین حال شما باید نسبت به کاری که انجام می دهید هم متعهد باشید و برای آن وقت صرف کنید شما در این تجارت رئیس خودتان هستید و هرچه می کنید در راستای موفقیت و قدرت بخشیدن به تجارت خودتان است شما در این جا برای شخص دیگری کار نمی کنید که با فرار از مسئولیت و آوردن بهانه نفعی برده باشید . بلکه برعکس با انجام چنین کاری خود و خانواده تان را از آنچه می توانستید بدست آورید محروم خواهید کرد. برای موفقیت در این تجارت باید آماده باشید تا بهای آن را بپردازید و قید برخی تفریحات و سرگرمی هایی که قبلا وقت خود را با آن ها می گذراندید بزنید زیرا:

شما می توانید ابتدا بها را پرداخت کنیدو بعد بازی کنید یا می توانید ابتدا بازی کنید و بعد بهای آن را پرداخت کنید. انتخاب با شماست این که امروز را به تفریح و سرگرمی بگذرانید و در آینده در تمام زندگی به سختی کار کنید و در نهایت هم به اهداف و رویاهای واقعی تان نرسید و یا اینکه برای مدتی بهای لازم برای ساختن تجارتتان را پرداخت کنید و تا پایان عمر از نتیجه آن لذت ببرید.

پس به خودتان تعهد دهید که در تجارتی که فقط تلاش و لیاقت عوامل موفقیت هستند " نه سرمایه و روابط " نامتان را در لیست موفق ترین افراد ثبت کنید و آنچه را که لایق آن هستید بدست آورید.

 

2.تعهد شما نسبت به افراد سازمانتان :

تجارت Networkmarketing تجارت رابطه هاست و رابطه بر پایه اعتماد استوار است . برای کسب اعتماد ، شما باید مسئول و پاسخگو باشید . مسئولیت به این معنی که وقتی به کسی قول دادید حتما و بدون عذر و بهانه آن کار را انجام دهید .به عبارتی ، وقتی که در شروع کار به دوستانتان تعهد می دهید که در این تجارت حامی آن ها باشید فقط حرف آن را نزنید بلکه به آن عمل کنید باید بدانید که با جذب افراد به سازمانتان نه تنها کارتان تمام نمی شود بلکه مسئولیت شما بیشتر هم خواهد شد.

شما باید وقت خود را روی افراد سازمان سرمایه گذاری کنید زیرا این افراد کارمندان شما نیستند ، بلکه شرکای تجاری شما هستند که بعد از شما آینده سازمانتان را رقم خواهند زد . پس سعی کنید هرچه می دانید به آن ها آموزش دهید و آن ها را آماده کنید .

از زمان ورود بلافاصله حمایت و تعهدتان را نسبت به آن ها نشان دهید و در تمام مراحل آموزش ها آن ها را همراهی کنید وقتی متعهد می شوید که برای آن ها در جلسه ای حضور پیدا کنید حتما سر وقت آن جا باشید و سعی کنید این فرهنگ را در تمام سازمانتان ایجاد کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که تعهد شما ، صرفا به اهداف شخصیتان نیست . بلکه شما به حمایت افراد سازمانتان در جهت تحقق اهدافشان هم متعهد هستید .

2.مشخص کردن تعهد ورودی های مستقیمتان :

از آنجایی که قرار است شما برای افرادی که به سازمانتان ملحق می شوند وقت صرف کنید باید از همان ابتدا تکلیف خود را با آن ها بدانید . اینکه در این تجارت دنبال چه چیزی هستند و چقدر به این کار و شما تعهد دارند حتما باید مشخص شود زیرا تعهد یک امر کاملا دو طرفه است و شما فقط در صورتی می توانید به آن ها کمک کنید که خودشان هم بخواهند به خودشان کمک کنند . شما هر که باشید

نمی توانید به کسانی که دستشان در جیبشان است در بالا رفتن از نردبان موفقیت کمک کنید .به یاد داشته باشید که در این تجارت همانطور که شما رئیس کسی نیستید ؛ مسئول کسی هم نیستید و نباید وقتتان را برای افرادی که قصد فعالیت جدی در این تجارت را ندارند تلف کنید . اگر شما در ابتدای شروع به کار ، برای نفرات مستقیمتان وقت صرف کنید تا تعهد و برنامه آن ها را برای این تجارت بدانید ، از چند جهت سود می برید :

  • اول این که با دانستن میزان تعهدش می توانید به او در برنامه ریزی بهتر جهت دستیابی به اهدافش کمک کنید.
  • دوم این که با توجه به تعهد زمانی آن ها ، برنامه هفتگی خود را بهتر تنظیم می کنید .
  • سوم این که باعث دلخوری بر اثر توقع بیجا و سوء تفاهم نمی شوید .
  • چهارم این که به کسی که تعهد جدی نسبت به این کار ندارد بیهوده فشار وارد نمی کنید .
  • پنجم این که بی جهت دلتان را به شخصی که صرفا برای خرید محصول وارد شده است ، خوش نمی کنید و به معرفی کار به دیگر دوستانتان ادامه می دهید .

 

  • پایبندی به اصول کار و تجارت :

شما باید از یک سیستم قدم به قدم قابل تکثیر پیروی کنید این یعنی شما و همه اعضای تیم از یک نوع مطالب آموزشی ، یک نوع جلسه معارفه و یک نوع استراتژی برای رشد مجموعه استفاده کنید . اگر بخواهید سیستم را تغییر دهید همه فواید تجربیات راهبرهای خود را از بین می برید پس همیشه از یک روش واحد پیروی کنید و از اصول شرکت و تیمتان با حساسیت و قدرت دفاع نمایید .

  • تعهد به فروش :

یکی از تعهدات این تجارت میزان فروش شخصی افراد است . همانطور که می دانید پورسانت در MLM براساس میزان فروش است نه تعداد افراد . دقت کنید شما در این کار ، رئیس خودتان هستید و با میزان فروش مختلفی می توانید کار را شروع کنید . با چه مبلغی می خواهید تجارت خود را آغاز نمایید ؟ با حداقل مبلغ فروش جزئی ؟ افراد مجموعه تان چطور؟آن ها چه خواهند کرد؟

به طور مثال شما می توانید خودتان با فروش ناچیزی کار را شروع کنید ولی چون در این حرفه تکثیر اتفاق می افتد و هر رفتاری که شما انجام می دهید ، در تیم فروش شما تکرار می شود پس از مدتی تیمی را تشکیل خواهید داد و به دلیل فروش پایین ، نه خودتان درآمد قابل توجهی خواهید داشت و نه افراد تیمتان ، در نتیجه پس از مدتی همگی کار را رها کرده و شکست شما قطعی است.

سناریوی دوم این است که شما با فروش قابل توجهی کارتان را شروع کنید و چون تیم شما هم به شما نگاه می کنند ، آن ها هم همان کاری را انجام می دهند و پس از مدتی شما و اعضای تیمتان با صرف همان مقدار زمان ، درآمد قابل توجهی خواهید داشت . که در نتیجه باعث رشد بیشتر تیمتان و ماندگاری آن ها خواهد شد .

کدام روش را ترجیح می دهید ؟ اگر فکر می کنید که نمی شود از این تجارت درآمد کسب کرد لطفا همین حالا کار را رها کرده و وقت خود و تیمتان را نگیرید . چون با این دیدگاه قطعا موفق نمی شوید اما هر کسی که خواهان موفقیت و کسب درآمد قابل توجهی در این حرفه باشد روش دوم را انتخاب خواهد کرد. از طرفی شما با ثبت سفارش بالا می توانید از اکثر کالا ها ی شرکت نمونه گرفته و پس از آن در هنگام تبلیغ کلامی که اساس MLM است می توانید به مشتریان خود ارائه دهید و اطمینان را به آن ها هدیه دهید .

نکته : در ابتدا هر ماه ، جایگاه خود را فعال نمایید تا بتوانید از همان ابتدا از رشد مجموعه خود و میزان فروش ها مطلع شوید و برای فعالیت در ماه و فروشهای منظم هفتگی خود برنامه ریزی دقیقی نمایید.


تیم شیرهای ایرانی

مشخصات

  • منبع: http://persianlionteam.rozblog.com/post/12
  • کلمات کلیدی: تعهد ,تجارت ,دهید ,انجام ,میزان ,افراد ,میزان فروش ,قابل توجهی ,انجام دهید ,درآمد قابل ,برای رسیدن ,قابل توجهی خواهید ,رئیس خودتان هستید
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها