3.لیست افرادپله سوم موفقیت :

نوشتن لیست افراد:

یکی از راه کارهای موفقیت در این حرفه ، درک و پذیرش این واقعیت است که بیشتر اصول و استراتژی های تجارت  سنتی در اینجا کاربرد ندارند در واقع ابزارهایی که برای موفقیت در این کار لازم است کاملا با ابزارهای کارهای دیگر متفاوت است .همانطور که یک مکانیک بدون جعبه ابزار خود نمی تواند با یک دست ماشین تعمیر کند ، شما هم برای شروع این کار باید ابزارهای مخصوص خودتان را داشته باشید .

یکی از مهمترین و پر کاربرد ترین ابزارهای لازم برای شروع این تجارت لیست نفرات است این کار یک حرکت کلی و بسیار مفید است که در موقعیت های مختلف به کمکتان می آید اگر از شما بپرسند که شماره تلفن چند نفر از دوستانتان را حفظ هستید چه می گویید ؟ اگر بپرسند چند نفر دوست با نام علی دارید چه می گویید؟ میتوانید امتحان کنید.

مطمئنا ذهن ما برای پاسخگویی به چنین سوالاتی آماده نیست . به همین خاطر یکی از کارهای بسیار مفید در این زمینه همراه داشتن یک لیست کامل و جامع از تمام افرادی است که تا همین امروز با آن ها آشنا شده اید چون ساده ترین و بهترین راه برای شروع این تجارت این است که بجای اینکه دنبال افراد جدید بگردید با کسانی که از قبل می شناسید شروع کنید . فراموش نکنید که نام هیچکس را نباید از قلم بیاندازید . شما بابت هر اسمی که می نویسید پاداش غیر منتظره ای می گیرید . این لیست جادو می کند . درهنگام نوشتن اسم افراد اصلا به این فکر نکنید که برای این تجارت و صنعت  در حال تهیه لیست هستید ، یعنی اصلا پیش داوری نکنید.دلایلی که ممکن است شما را وسوسه کنند تا نام برخی افراد را ننویسید . ذهنیت های غلطی مشابه موارد زیر است :

1.به فلانی که نمیگم چون با این کارا میانه خوبی نداره

2.فلانی که وقت نداره

3.فلانی سنش زیاده و به درد کار نمیخوره

5.با فلانی که الان زیاد رابطه خوبی ندارم

6.فلانی که خیلی پولداره توی این کار نمیاد ...

 

معمولا افراد با ذهنیت های غلط دیگری هم درگیر هستند.مثلا :
1.به فلانی میگم چون خیلی دوست و رفیق داره

2.اول به غریبه ها میگم بعد که به سود رسیدم به نزدیکام هم میگم

3.فلانی تو فلان سیستم کلی مجموعه داشته پس حتما میاد

4.فلانی چون بیکاره حتما میاد

به هیچ عنوان در دام چنین ذهنیت های غلط و مخربی نیفتید به محض اینکه اجازه ورود اولین تفکر غلط را به ذهن خود بدهید ، اولین پایه سست و مخرب را در زیر بنای سازمان خود گذاشته اید و اگر چنین کنید ، شک نکنید که شکست می خورید . خیلی از افراد با چنین ذهنیت هایی شروع به انجام این تجارت کرده اند و خیلی زود مایوس شده اند در اینکه ممکن است همه افراد لیست شما تمایلی به انجام این تجارت نداشته باشند شکی نیست ولی این وظیفه برخلاف توجه شما خواهد بود پس چرا تجربه را دوباره تجربه کنید.علت این که توصیه شد تمام کسانی که میشناسید را بنویسید این است که با قرار دادن فیلتر پیش داوری فرصت را از خود و افراد دیگر نگیرید . بهای چنین تجربه ای گاهی برایتان به اندازه از دست دادن یکی از ستون های تیم آینده تان تمام می شود . برای این که منظم فکر کنید در برگه های لیست خود ابتدا افراد را گروه بندی کنید:(خانواده ، دوستان مدرسه ، دوستان دبیرستان ، دوستان دانشگاه ، دوستان دوره خدمت ، همکاران ، کسانی که برای شما کاری انجام می دهند مثل آرایشگر ، مکانیک و...)در هر گروه همیشه اول از کسانی شروع کنید که تقریبا 100% مطمئن هستید که هرگز وارد این تجارت نخواهند شد ، مثلا در خانواده از پدربزرگ و مادربزرگ شروع کنید.

همه ما بیش از 200 نفر را در طول زندگی خود ملاقات کرده ایم و با کمی فکر کردن نام آن ها را بخاطر می آوریم_حداقل 400 نفر _هدف از توصیه نوشتن نام همه افراد این نیست که قرار است ، شما کار را به همه معرفی کنید بلکه هدف این است که شما به دلیل نگارش ها و ذهنیت های غلط کسی را فیلتر نکنید . بعد از اینکه لیست شما کامل شد طی یک جلسه به همراه معرف و آموزش دهنده خود و با استفاده از تجربه کاری آن ها ، بهترین افراد را انتخاب می کنید و فقط به آن ها کارتان را معرفی می کنید .پس نگران نباشید .

معمولا بهترین افراد کسانی هستند که شما دوستشان دارید و دوست دارید که آنها با چنین موقعیت بی نظیری آشنا شوند تا بتوانند استقلال مالی خود را بدست آورند. این افراد با توجه به اعتماد متقابل و شناخت درستی که از شما دارند مطمئنا پیشنهاد شما را خواهند پذیرفت _ در صورتی که جدیت و ایمان خود به این تجارت و آینده آن را بدرستی نشان دهید _به این افراد در اصطلاح دایره نفوذ گفته می شود ، و هر انسانی حداقل 4 الی 5 نفر را دارد که در دایره نفوذ او قرار دارند . به همین خاطر هیچ کس ناتوان از انجام این تجارت نیست و برای موفقیت در این کار نیازی به ارتباطات گسترده نیست .همیسه وقتی وسوسه فیلتر کردن و در نتیجه دعوت نکردن یکی از عزیزانتان به ذهنتان رسید با فکر کردن به این سوالات از شر آن خلاص شوید.

اگر شخصی که به شما این کار را معرفی کرد به هر دلیل اسم شما را فیلتر می کرد و شما را به این تجارت دعوت نکرده بود امروز به چه کاری مشغول بودید؟

آیا وقتی می فهمیدید که دوستانتان در چنین تجارت بی نظیری بوده که میتوانسته شما را هم به استقلال مالی برساند ولی به شما چیزی نگفته از او گله نمی کردید ؟

حال که مطمئن هستید موفق میشوید

 • آیا غیر از این است که افرادی که به عنوان ورودی شما بوده اند هم موفق شده باشند ؟
 • دوست دارید اشخاصی که موفق میشوند از نزدیکان شما باشند و یا اینکه یک شخص غریبه باشد؟
 • در صورتی که شخص مورد نظر جوابش منفی باشد چه چیزی را از دست می دهید ؟
 • اگر بعد از موفقیتتان آن فرد به شما گله کند که _چرا از همان اول به من نگفتی _چه توجیهی دارید؟
 • اگر روزی محصولات سبد کالایی این شرکت قدرتمند را در منزل یا مورد استفاده او ببینید و بفهمید که در مجموعه ای دیگر وارد شده است یا با یک شرکت شبکه ای دیگر همکاری می کند و موفق بوده است چه حسی پیدا می کنید.

پس قضاوت کردن و نقش خدا را بازی کردن وظیفه ما نیست

رسالت ما معرفی این تجارت و محصولات بسیار مفید آن به همه است.

نکته ای که درباره لیست بسیار مهم میباشد بزرگ شدن دائمی آن است یعنی شما باید هر روز که با افراد جدیدی آشنا می شوید و یا اینکه اسم برخی از دوستان گذشته را به یاد می آورید سریع آن ها را در لیست افراد خود بنویسید .دوستان شما به خاطر خوب بودن این شرکت قدرتمند به شما نمی پیوندند ، بلکه آن ها بخاطر شما و باوری که به آن ها دارید در این تجارت قدم می گذارند .

اگر شما واقعا به سود آوری طرح درآمدزایی و خوب بودن محصولاتتان ایمان دارید پس معرفی کردن آن به اشخاص و حتی واردشدن و موفق نبودن آن ها هیچ ضرری به آن ها نمیزند، پس باید یاد بگیرید از دایره نفوذتان استفاده کنید . از این مرحله به بعد وارد بخش عملی لیست افراد می شویم . اصلی ترین ، مهم ترین و پرکاربرد ترین مرحله شروع این تجارت ، نوشتن لیست افراد میباشد. لیست شما صندوقچه گنج شماست . دارایی پر ارزش شما ، اگر شما لیست اسامی افراد ندارید ! پس هیچکس برای معرفی به این کار هم نخواهید داشت . یعنی تجارت شما پیش از شروع به پایان رسیده است.

دلایل نوشتن لیست :

 • شروع کار : نوشتن لیست اولین مرحله عملی انجام این تجارت است .
 • ایجاد تعهد نسبت به کار : فرد با نوشتن لیست ، تعهد خود را نسبت به این کار نشان می دهد .
 • ایجاد اعتماد به نفس
 • محاسبه شخصیت خودمان در زندگی خود
 • تمرینی برای جلوگیری از پیش داوری نسبت به دیگران
 • دلایل قانع کننده برای دوستانی که کار به آن ها معرفی نشده است.
 • انتخاب نفرات : در صورتی که فرد لیست کاملی از تمامی کسانیکه می شناسد نوشته باشد می توان افرادی را که شایستگی بیشتری برای استفاده از این فرصت کاری را دارند دقیق تر انتخاب کرد.

لطفا از آن دسته از افراد نباشید که می گویند لیست من همین 20 نفر است چرا باید بقیه را بنویسم ؟ یا مثلا نیازی به لیست نیست ، لیت من توی ذهنمه.  به دلایل بالا و به هزار و یک دلیل دیگر که بعدها متوجه می شوید ، هرکسی را که می شناسید بنویسید اما و اگر و چرا در کار نیاورید ، بدون هیچگونه قضاوت لطفا همه را بنویسید .


همانطور که گفته شد ، برای نوشتن لیست ابتدا افراد خود را گروه بندی کنید ، سپس هر گروه را در یک لیست جداگانه بنویسید .


حالا برای شروع کار طبق مثال جدول زیر اطلاعات را تکمیل نمایید.

 


 


نحوه امتیازدهی به لیست افراد :

توجه کنید که اعتبار خودتان را از نظر فرد ، ملاک قرار دهید ، نه اعتبار شما ، روی فرد مورد نظر اعتبار احساسی _کاری و زمان به 3 گروه تقسیم می شود :

1_کم         2_متوسط         3_زیاد

 

اعتبار احساسی :

مثال : خود را جای زندانی گذاشته و فرض کنید به یکی از دوستان خود که در لیست نوشته اید تماس می گیرید تا برای شما سندی بیاورد و شما را از زندان خارج نماید.

اعتبار 3 : دوست شما بدون هیچگونه پرسش و پاسخی سند گذاشته و اگر حتی سند هم نداشته باشد به هر دری می زند تا سند را در اولین فرصت و بدون فوت وقت جور نماید و شما را بیرون می آورد .

اعتبار 2 : دوست شما بعد از کمی تحقیق به دوستان مشترک شما و خود ، تماس گرفته و درصدد جور کردن سند می باشد و اولویت او اعتبار خود است نه آزادی شما ولی بفکر شما هم هست .

اعتبار 1:دوست شما از اتفاق پیش آماده خوشحال شده و برای او شرایط شما اصلا مهم نیست.

 

 

اعتبار کاری:

فرض کنید که در یکی از مناطق مشهد که در حال پیشرفت است ، به واسطه یکی از دوستانتان زمینی برای فروش به شما پیشنهاد شده که در آینده آن زمین چندین برابر ارزش پیدا خواهد کرد و شما برای خرید مقداری پول کم دارید ؟  حال شما با دوستان خود تماس می گیرید ؟

اعتبار 3: حتما ، فقط بگو چقدر می خوای تا برات کارت به کارت کنم .من تو سودش شریکم ها ...

اعتبار 2: باشه الان خبرشو میدم ، و بعد از تماس شما با چند نفر مشورت می کنه و بعد از مطمئن شدن از قیمت زمین و در صورت تایید آن ها ، پول را به حساب شما واریز می کنه .

اعتبار 1: چی _ زمین _ پول _ تورو چه به خرید زمین . برو عمو جان ...

 

لیست مخصوص به فروش محصول:

نوشتن حداقل 150 نفر ضروری می باشد و این لیست صرفا جهت فروش محصول به کسانی است که سن بالایی دارند و یا مشغله کاری زیادی دارند و نمی توانند به هیچ وجه در این تجارت با شما همکار شود ولی میل به استفاده از محصولات شرکت شما بدلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب دارند تهیه می شود :

لازم به ذکر است پس از تماس یا ارائه محصول به افراد مکتوب شده در جدول و فروش بعد از یک هفته مجددا تماس گرفته و از رضایت مشتری خود حتما باخبر باشید تا بتوانید دیگر محصولات شرکت را نیز به آن ها ارائه نمایید.

چند نکته:

 • هرگز بعضی ها را به این دلیل که فکر می کنید که آن ها خیلی پولدار ، گرفتار ، پیر ، جوان ، فقیر ، بی تجربه ، موفق و یا ناموفق هستند فراموش نکنید و از دست ندهید . در غیر اینصورت اشتباه بزرگی را مرتکب شده اید . این فرصت را به همه بدهید که از طریق درست با این حرفه آشنا شوند و خود تصمیم گیری کنند.
 • طبق آمار درصد موفقیت و پیشرفت خانم ها در نتورک بیشتر از آقایان است ، پس آن ها را از دست ندهید .
 • لیست نوشته شده را به Trainer خود نشان دهید تا در اولویت بندی به شما کمک کند . حالا از بین این افراد نوشته شده و امتیاز بندی شده با توجه به راهنمایی Upline خود نام افراد برگزیده را در لیست نهایی بیاورید و اطلاعات لیست را تکمیل کنید.


اقدام:

تمام مطالبی که در بخش اول فراگرفتید ، در واقع پیش نیازهای مهم و اساسی شما برای ساختن یک سازمان  بود مسلما شما باید قسمت های اولیه را به درستی پشت سر گذاشته باشید تا دلایلی برای شروع کارهای عملی این تجارت بیابید قبل از اینکه وارد جزئیات اقدامات لازم شویم بهتر است با مفهومی به نام چرخه ادراک آشنا شوید :

قدم اول: در شروع این تجارت ، شما باید به خوبی فکر کنید و تمام جوانب آن را بسنجید و خواسته و آرزوی واقعی خود را برای این کار مشخص کنید . بدانید که از انجام این کار ، دنبال چه هستید به همین خاطر شما نیاز به نوشتن اهداف دارید .

قدم دوم : که به آن نیاز دارید باور است باید خود را باور داشته باشید و ایمان داشته باشید و ایمان داشته باشید این شرکت قدرتمند جایی است که می توانید توانمندیهای خود را شکوفا کنید و به خواسته هایتان برسید .

تمام دو مرحله فوق بدون وجود تعهد بی وفایده است چرا که هیچ انسانی ، کامل نیست . کمپانی کامل ، محصولات کامل و نقشه تجاری کامل مثل هر چیز دیگری در طبیعت تاکنون ابداع نشده است و شما باید به خود و اهدافتان پایبند و متعهد باشید تا با وجود هر مشکلی که پیش بیاید عقب ننشینید و با جدیت و اشتیاق سوزان ، تجارت و اهدافتان را پیگیری کنید .

تمام رویاهای ما روزی به حقیقت خواهد پیوست به شرط آنکه شهامت پیگیری آن ها را داشته باشیم.       والت دیزنی

وقتی هر سه مرحله را برای خود مشخص کردید حال وقت عمل کردن است . لازم نیست تا منتظر برنامه کامل بمانید ، برنامه کامل این است که حرکت کنید . شما با این باور و تعهد شروع به انجام اقدامات عملی لازم ، در جهت موفقیت در این تجارت می کنید تا بتوانید به هدف یا نتایج دلخواه خود برسید . سوخت و انرژی همیشگی شما برای انجام مکرر این چرخه دلایل محکم شما برای موفقیت در این تجارت هستند.

نکته اینجاست که آیا مرتکب اشتباه  هم می شوید ؟ حتما :اشتباهات شما جزئی از پروسه یادگیری هستند و شما را در طولانی مدت ، قوی خواهد کرد . کسی که هیچ اشتباهی نمی کند ، مطمئنا هیچ کاری هم نمیتواند بکند و کسی که کاری نمی کند ، چیزی هم یاد نمی گیرد . مهم این است که بعد از انجام اشتباه در هر مرحله ای از این چرخه ، شما به نقطه قبل برگردید و روند کاری چرخه را ادامه دهید (البته بدون تکرار اشتباهات قبلی ) خوشبختانه ما در اینجا جراح مغز نیستیم و به خاطر اشتباه ما ، کسی نخواهد مرد . در این کار شما هرگز شکست نمی خورید ، مگر اینکه روزی خودتان تصمیم بگیرید که کار را رها کنید . در این چرخه حتی وقتی نتایج غیر دلخواهتان را می گیرید ، باز هم در حال پیشرفت هستید .

زیرا متوجه راه های اشتباه می شوید مثل بازی گل یا پوچ که وقتی خانه های زیادی پوچ می شوند پیدا کردن گل راحت تر میشود . در واقع اگر این چرخه را در حال سه بعدی ببینید شبیه فنر است که شما در هر بار انجام آن و هر عملی که انجام می دهید فارغ از نتیجه ای که بدست می آورید (چه مطلوب و چه نامطلوب ) در سطح بالاتری از سطح قبلی ، چرخه بعد را شروع می کنید و ادامه می دهید . پس ، از عمل کردن نترسید ، فقط سعی کنید ، با استفاده از تجربیات نفرات قبل از خود و پیروی از آن ها ، درصد اشتباهات احتمالی را کاهش دهید تا زودتر به مقصد و خواسته هایتان برسید.

همیشه به یاد داشته باشید که :

عالم بی عمل ، مثل زنبور بی عسل است .

فراموش نکنید که هیچ بخشی از این چرخه نباید حذف شود . یکی از دلایلی که خیلی ها موفق نمی شوند تا تمام توانمندیهای خود را شکوفا کنند ، این است که آن ها شروع می کنند ولی چون در آغاز به علت کمبود تجربه شان به هر دلیلی نتیجه دلخواه را نمی گیرند ، آن ها را رها کرده و به جای اول خود باز می گردند . برخی افراد بدون اینکه سه قسمت اول که مربوط به خودشان است را به خوبی درک کرده باشند فقط شروع به انجام اقدامات عملی می کنند و با وجود اینکه موفق نمی شوند ، فقط به همان اقدامات تکراری و غلط ادامه می دهند ، حتی برعکس عالمان بی عمل هم وجود دارند که فکر می کنند فقط با نشستن و دست رو دست گذاشتن و فکر کردن به خواسته هایشان می توانند موفق شوند ، این مطلب را جدی بگیرید تمام اجزای این چرخه اهمیت خاص خود را دارند . پس اگر به اندازه کافی دلیل و خواسته سوزان برای موفقیت در این تجارت دارید ، سریع تر اقدامات خود را شروع کنید .


تیم شیرهای ایرانی

مشخصات

 • منبع: http://persianlionteam.rozblog.com/post/13
 • کلمات کلیدی: لیست ,افراد ,تجارت ,اعتبار ,انجام ,کاری ,نوشتن لیست ,لیست افراد ,برای شروع ,داشته باشید ,شروع کنید ,خواسته هایتان برسید ,ایمان داشته باشید
 • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها