4.دعوتپله چهارم موفقیت :

دعوت :

یکی از کارهایی که انجام صحیح آن از اهمیت بالایی برخوردار است نحوه دعوت کردن افراد برای معرفی کارتان است علت اهمیت زیاد این مرحله این است که :

1.اولین چیزی که حتی در جلسه معرفی در ذهن  دوستانتان است جملات و نحوه صحبت کردن شما در هنگام دعوت است و در واقع شروع معرفی تجارت شما از دعوت اوست .

2.بسیاری از اوقات عملکرد ضعیف شما در هنگام دعوت ، میتواند برای دوستانتان به طور کل ذهنیت غلط از کارتان ایجاد کند و فرد تمایلی به حضور در جلسه معرفی پیدا نکند در نتیجه با این اشتباه شما یک فرصت بسیار خوب تجاری را از خود و دوستانتان گرفته اید .

3.دعوت هر فرد بسته به موقعیت کاری و خصوصیات فردی او با فرد دیگری متفاوت است .به همین خاطر ابتکار شخصی و تسلط شما در اینجا اهمیت زیادی دارد.

قبل از اینکه افراد را دعوت کنید نیاز به این هست تا اندکی آن ها را زمینه سازی کنید تا بتوانید ارتباط بهتری برقرار کنید ، برای اینکه نیاز است تا روابط را دوباره تقویت کنید و اگر این روابط کمرنگ شده، دوباره احیا کنید .

 

تقویت رابطه :

تا اینجا آن ها که در اولویت دعوت به کار، قرار دارند مشخص شده اند. حالا می خواهید این افراد را یکی پس از دیگری دعوت کنید . اما قبل از دعوت ، یک فوت کوزه گری بسیار مهم وجود دارد و آن هم مرحله تقویت رابطه است . طبیعتا رابطه شما با افراد مورد نظر متفاوت است . با بعضی از آن ها هر روز و با بعضی از آن ها هر چند هفته یک بار تماس دارید و با برخی از آنان شاید سال هاست که تماسی نداشته اید . حالا فرض کنید یک نفر پس از چند سال دوری از شما یکباره به شما تلفن کند و به شما کاری پیشنهاد کند چه حسی پیدا می کنید ؟ قطعا برخورد خوب و راحتی با او نخواهید داشت ، پس در رابطه با افرادی که رابطه قوی با آن ها نداشتید ، قبل از دعوت می توانید نزد وی بروید و رابطه خود را با او تقویت کنید . حتی می توانید با این روش غریبه ها را به دوست تبدیل کنید . به خاطر داشته باشید ، یک فرد غریبه دوستی است که هنوز او را ندیده اید و با او رابطه سازی نکرده اید .

می توانید با دوست خود به پارک ، گردش و مکان های تفریحی بروید . حتی می توانید او را به منزل خود دعوت کنید و یا به منزل او بروید ، اما دو نکته بسیار مهم است :

  • نکته اول اینکه در این دیدار ها شما میبایست به طرح سوالاتی راجع به گذشته ، حال ، آینده و اهداف و برنامه های وی بپردازید و او را درمورد آینده خود و اطرافیانش به فکر فرو برید ، همینطور راجع به مسائل اقتصادی و اینکه چه برنامه ای برای رسیدن به یک ثبات مالی نسبی در زندگی دارید. در واقع با این کار یک زمینه ی فکری مناسب ، برای یک پیشنهاد کاری به او ایجاد می کنید . دادن یک کتاب الهام بخش و یا دیدن یک فیلم و تحلیل آن ، میتواند در این مرحله بسیار مفید باشد.
  • نکته دوم اینکه فرد باید از رفتار و گفتار شما متوجه تغییراتی در شما شود . آن هم تغییرات مثبت ، اگر قبلا عصبانی بودید حالا آرام باشید . اگر بی پول بودید ، حالا لطفا ثروتمند باشید . اگر منفی باف بودید، حالا مثبت اندیش باشید . اگر خیلی شوخ طبع بودید ، حالا کمی جدی تر باشید ، مصمم تر ، با انرژی تر ، فوق العاده تر و از همه مهم تر او باید بداند که شما وقت زیادی ندارید . این هم باعث می شود که بعدا که کار را به او معرفی کردید ، فکر درستی راجع به پرستیژ بالای کار شما و تغییرات مثبتی که این کار روی همه می گذارد به طور عملی داشته باشد.

تقویت رابطه خاصیت مهم دیگری هم دارد آن این است که شما از حال و هوای دوست خود با خبر می شوید و شاید با این تجدید دیدار متوجه نکته ای در زندگی ، اخلاق ، رفتار و برنامه های او شوید که مجبور شوید درمورد دعوت او تجدید نظر کنید.

بعد از یک یا چند جلسه می توانید از او دعوت به کار کنید . تعداد جلسات هم ، بستگی به میزان رابطه شما دارد . ممکن است برای یکی از دوستانتان نیازی به چنین جلسه ای نباشد  و برای دوستی دیگر ده جلسه هم کافی نباشد .

پس از این مرحله ، با خیال راحت به دعوت دوستانتان بپردازید . تجربه نشان داده است کسانی که ارتباط خوبی برقرار می کنند ، مرحله ی پیگیری کوتاه و راحت تری دارند . این مرحله از آن مراحلی است که زیاد مایل به انجام آن نیستید ولی فراموش نکنید که عجله همیشه تاثیر معکوس دارد.

پس اره را تیز کنید.

در تمامی مراحل تقویت رابطه ، رعایت اصول مهم و کلیدی دعوت اهمیت بسزایی دارد . این اصول مثلث دعوت نام دارد.


 


تیم شیرهای ایرانی

مشخصات

  • منبع: http://persianlionteam.rozblog.com/post/14
  • کلمات کلیدی: دعوت ,رابطه ,حالا ,مرحله ,تقویت ,معرفی ,تقویت رابطه ,دعوت کنید ,هنگام دعوت ,تقویت کنید ,جلسه معرفی
  • در صورتی که این صفحه دارای محتوای مجرمانه است یا درخواست حذف آن را دارید لطفا گزارش دهید.

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما

آخرین ارسال ها

عکس آقای خامنه ای

آخرین جستجو ها